Poli
Visszatekintés a 2008/2009-es tanévre

Visszatekintés a 2008/2009-es tanévre

(Részlet az évzárón elhangzott pedagógiai vezetői beszédből)


Évzáró 2009Az idei évtől bevezettük a tanári értékelés új rendszerét. Több mint tíz munkatársunk értékelését végeztük el ebben a tanévben. Órákat látogattak náluk a munkacsoport-vezetők, egy-egy koordinátor és valamelyik tanártársuk. A tanárok egy kérdőív segítségével értékelték saját tevékenységüket, majd egy beszélgetésre került sor, ahol megtörtént az óralátogatások tapasztalatainak, az önértékelésnek és a diákok véleményének feldolgozása. A tanári értékelés azért fontos számunkra, hogy tanuljunk egymástól, kapjunk visszajelzéseket a munkánkról, hiszen ez a feltétele annak, hogy a Politechnikumban még színvonalasabb tanórák legyenek.


A minket körülvevő világban növekedni látszik a gyűlölet, az emberek származás szerinti megkülönböztetése. Ezért fogtunk bele a Roma Polgárjogi Alapítvánnyal közösen a „Legyünk Barátok!” elnevezésű program szervezésébe, amelynek lényege, hogy felsőbb éveseink találkozókat szerveznek majd a mi hetedikes, nyolcadikos diákjainknak és vidéki, hasonló korú hátrányos helyzetű tanulóknak. Ennek a projektnek meg kell teremteni az anyagi hátterét, idáig 400 ezer Ft-ot nyertünk pályázaton, de beadtunk másik pályázatot is több mint kétmillió Ft értékben, aminek még nem tudjuk a végeredményét. A program előkészítése céljából elutaztunk Mérára – ami valószínűleg az egyik helyszín lesz –, és megismerkedtünk jövendő partnereinkkel. A látogatás során belecsöppentünk egy roma Ki Mit tud?-ba. (Az ott készült filmet mindenki megnézheti internetes oldalainkon.)


A Macskakő projekt a tavalyi tanévben kezdődött. Politechnikumos diákok a 2008-ban végzett Nevenincs és M&M’s osztályból, valamint az idei végzős osztályokból tizenegy budapesti holokauszt-áldozatnak kutatták fel a múltját, és ünnepség keretében macskaköveket raktak le az áldozatok legutolsó lakóhelyénél. Ezek a kövek Günter Demnig szobrászművész ötlete nyomán készültek. Eddig tizenhatezer ilyen macskakövet helyeztek el a világ különböző országaiban. A legközelebbi avatóünnepség június 28-án lesz. (További részletek az iskola honlapján olvashatók.)

Néhány sorsról és az emlékező macskakövek elhelyezéséről készített egy ALL-GO-s csapat az idén kiadványt és filmet.


Az 56-os projekt keretében GamMa-s diákok készítettek interjúkat – a Politechnikum épületébe járó, az 1956/57-es tanévben végző osztály tagjaival, majd az összegyűjtött anyagokból kiállítás és film is készült. A hajdani diákok arról beszéltek, hogyan élték meg az 56-os eseményeket, milyen volt az ötvenes években fiatalnak lenni.


Évzáró 2009Az idei évben készült el az In my name című film, ami a honlapunkon és a YouTube-on is megtekinthető. Ezzel a filmmel politechnikumos tanárok és diákok emlékeztetik a fejlett országok vezetőit az ígéreteikre. A film záró képsorát, a szívet alkotó jelenetet tavaly karácsonykor, az iskolai ünnepség végén rögzítette a stáb.


Egy polis csapat (tanárok, diákok, szülők) részt vettek a Szeretem Budapestet Mozgalom Le a falfirkákkal! akcióján. Az összefirkált Ferenc körút néhány épületét próbálta szebbé varázsolni a lelkes csoport még a tanév elején.


Tizenegyedikes diákok szerepeltek a Krétakör Produkció akciósorozatának 18 plus-minus” című előadásában. Ez a IX. kerületben játszódó művészeti projekt a felnőtté válás gondolata köré szerveződött. A forgatókönyvet is maguk a tanulók találták ki, és a figurákat is ők alakították. Tehetséges előadás született, nagy sikert aratott.


A British Council szervezésében egy „Jövő iskolája” nevű projektben vett részt néhány diákunk. Más magyarországi és külföldi iskola tanulóival közösen próbálták megfogalmazni, hogy milyen iskolába szeretnének járni. A program kiváló alkalom volt arra, hogy a résztvevők megtanuljanak együttműködni, megismerkedjenek más kultúrákkal és gyakorolják az angol nyelvet. A megfogalmazott iskola képe állítólag erőteljes hasonlóságot mutat a Politechnikummal J.


A Zöld Szakkörünk pályázott a Zöld Fiatalok Alapítványhoz, és nyert 50 ezer Ft-ot az iskola udvarának szebbé tételére. Alpár Boglárka tervei alapján folynak a munkálatok, amelyek szebbé varázsolják az iskolaudvart. A kertünket a Poligon és HaRibó osztályok diákjainak köszönhetjük, valamint néhány MannÁs diák is részt vett a munkában.


Jelentősen hozzájárultak diákjaink az iskola dekorációjához azzal a képpel, ami a Dühöngőben látható. Ezt a festményt az Educatio Kiállításon készítette tizenhat polis diák. A kép címe: „Esélyegyenlőség az oktatásban”. A festmény a Nicaraguából származó ún. mural módszerrel készült, ami alkalmas közösségfejlesztésre.


Újraéledt a 24 órás és az 1000 pontos röpi. Soha ennyien nem indultak az iskolai Műveltségi vetélkedőn, mint idén. A Nagy Durranáson pedig a közel száz bicikliző között roma diákok is tekertek.Az évzáróról további képek megtekinthetők Képes Krónikában.

2 hozzászólás

robi
2009. június 29. 09:49

Mi van a tulelo turaval? Most tvasszal tobben voltak mint valaha es a LjubjaPest sem szerepel ebben a beszamoloban… Miert nem?
Rob

Kalina Yvette
2009. június 29. 21:46

Igaz! Valószínűleg még más is kimaradt belőle. De ezek már szerepelnek. 🙂

Tájékoztatjuk, hogy a megfelelő működés érdekében a honlap sütiket használ. A sütik útján végzett adatkezelésről bővebben itt tájékozódhat: Adatkezelési Szabályzat

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás