Az iskolai tehetséggondozás projekt tevékenysége, szakmai tartalom
Iskolánkban sikeresen beindultak a Tehetséggondozó program keretében meghirdetett szakkörök. Különböző tudományterületekkel és egészen különböző módszerekkel ismerkedhetnek meg a résztvevők.
angol szakkör – Bánfalvi Zsófia
informatika – Szmeskó János
író-olvasó önképzőkör – Hargitai Beáta
képzőművészeti alkotókör – Bodonyi Éva
kompetencia-fejlesztő foglalkozás – Nádasdi Zsuzsa
földrajz-természetjáró szakkör – Barta Géza
matematikai önképzőkör – Regős Pál
Tanáraink közül 5 fő vesz részt 30 órás tehetséggondozó továbbképzéseken, amivel még jobban felkészülhetnek a tehetséggondozás feladataira.
A fejlesztő munkacsoport (tagjai: Csürke Ibolya Hartmann Ibolya, Kocsis Márta, Varga Anna, szakmai vezető Nádasdi Zsuzsa) végzi a programok koordinálását, irányítását, a további feladatok szervezését. Feladatuk a célkritériumok meghatározása, a bemeneti mérés eszközeinek kiválasztása az egyéni fejlesztési programok kidolgozóival közösen, a programok meghirdetése, a jelentkezők mérése, az egyéni fejlesztő programok mentorálása, a tanárok és diákok kiközvetítése a Tehetségpontoknak, az esetelemző munkacsoport mentorálása, a Tehetségnap megszervezése, kimeneti mérés.
Különös gondot fordítunk az iskola és a szülők közti kapcsolat fejlesztésére – az iskolapszichológus és a pszichopedagógus rendszeres tanácsadást, ill. pályaválasztási tanácsadást tart a fejlesztésben részt vevő diákok szüleinek.
Folyamatos fejlesztés alatt áll az egyéni fejlesztési programok kialakítása:
az iskolai mentorálás
a jó gyakorlatok megosztása pedagógusaink között – esetelemző munkacsoport működtetése pedagógiai műhely keretében
a diák tutoriális rendszer kiépítése, a működtetés
az iskolai versenyek, iskolák közti képesség-kibontakoztató programok szervezése
az egyéni és osztályok közötti versenyek lebonyolítása
az iskolai képesség-kibontakoztató rendezvények szervezése
Tavaszi Művészeti Találkozó
Angol nyelvi verseny
Műveltségi vetélkedő
Tornaházi party
Pénzügyi készségeket fejlesztő társasjáték 7-8. osztályosoknak – verseny 5 kerületi iskola és a Politechnikum diákjai között
Keressük az együttműködés lehetőségeit a Tehetségpontokkal, az Országos Tehetségsegítő Hálózattal. Ezen központok felé irányítjuk tehetséges diákjainkat és közvetítjük pedagógusainkat.