Poli


Tájékoztató levél szülőknek

Kedves Családok!

 

Egy nagyon izgalmas és szép munkában kérjük a segítségeteket!

 

Mi, a Poliban tanító társadalomismeret tanárok mindig azt gondoltuk a múlt tanításáról, hogy az több egyszerű eseménytörténetnél, a politikatörténet vizsgálatánál, évszámok, adatok halmazánál. Arra törekedtünk, hogy ezek mellett a gondolkodástörténet, a hétköznapok, a mindennapok eseményei, a személyes történelem is megjelenjen az órákon. Mi azt is a nagy egész fontos részének tartottuk. Diákjainkkal közösen kutatva, velük együtt gondolkodva akartuk mindig is feltárni a régi korokat, igyekeztünk személyessé, élményszerűvé tenni az évezredek eseményeit.

Ezért különösen nagy öröm számunkra, hogy a Politechnikum több mint 24 diákja (számosan a ti osztályotokból is!) önként csatlakozott ahhoz a nagyszabású vállalkozáshoz, amihez idén júniusban fogtunk!

Egy TÁMOP-pályázat keretében 2011. július 31-ig 6 tanár szakmai vezetésével és még sok más kollégánk segítségével azt vállaltuk, hogy az élő emlékezet megörökítésére 75 filmben megörökített interjút készítünk hazánk történelmének egyszerű szemtanúival. (Ezzel bővülhet egy nagyszabású nemzeti archívum országos dokumentációja, későbbi tanóráknak, témahetek programjának a szakmai alapja lesz majd ez a munka, hosszabb időre segíti – nemcsak a mi iskolánkban – a XX. századi Magyarország tanítását.)

Vizsgálódásunk tárgya az 1939 és 1990 közötti időszak. Az érdekel bennünket, ahogy a hétköznapi ember tapasztalta meg a mindennapjaiban ezeket a változásokkal terhes időket.

Két dologban kérjük a Ti segítségeteket!

  1. Keresünk interjúalanyokat, akik (akár gyerekként) megélték 1939-től a Horthy-korszakot, a második világháborút, az utána következő koalíciós időket, a Rákosi-korszakot, 1956-ot, a Kádár-rendszert és a rendszerváltás időszakát, s szívesen mesélnének nekünk emlékeikről, tapasztalataikról, hogy azt egy 20-45 perces dokumentumfilmben megörökíthessük.

Örömmel találkozunk olyannal, aki hosszú életének köszönhetően több korszakot is megélt az előbb felsoroltak közül, de az is érdekel bennünket, ha valaki csak az egyik korszakról kíván beszélni. Nem okvetlenül hírességeket, neves történelmi személyiségeket, politikusokat, a történelem hivatásos készítőit keressük, hanem  sokkal inkább az egyszerű embermeséket.

Kérjük, ajánljatok interjúalanyokat nekünk, vagy vállaljátok magatok az emlékezést! A jelentkezést juttassátok el 2010. szeptember 30.-ig az osztályotokban tanító társadalomismeret tanárhoz levélben, élőszóban, e-mail-ben, ha lehet!

 

  1. Kísérjétek szeretetteli figyelemmel, megértéssel a tevékenységünket, támogassátok és segítsétek türelemmel a nagy munkában résztvevő diákok elfoglaltságát! És végül érdeklődjetek majd az elkészült műveink iránt!

 

Végül pedig szeretettel várunk minden érdeklődő családtagot az ünnepélyes megnyitónkra szeptember 14.-én, 16 órai kezdettel a Politechnikumba. Ha eljöttök további részleteket tudhattok meg a közös munkáról és feladatokról.

 

Budapest, 2010-09-05                       Figyelmeteket köszönjük, segítségeteket reméljük!

 

Üdvözlettel a projektben résztvevő tanárok:

 

Anda Csoncsi Tamás, Adorján András, Barta Géza, Fehér Márta

Kraviánszky Anna, Nagy Csicsi Ilona, Szász Kata

 

2 hozzászólás

Szász Kata
2010. november 3. 22:26

Köszi, Tünde! Hamarosan jelentkezünk! Szász Kata

Holly Tünde
2010. november 3. 12:29

Szervusztok!
Sikerült “alanyt” találnom a beszélgetéshez barátnőm édesapja személyében. Nagy mesélő az “öreg”, számtalanszor hallgattam már élvezettel előadásait. Személyesen egyeztettem már vele, szeretettel várja a csapatot!
Üdv: Holly Tünde ITmami

Oldalunk használatához cookie-k szükségesek. Az Uniós törvények értelmében kérem, engedélyezze a cookie-k használatát, vagy zárja be az oldalt. További információk

Az Uniós törvények értelmében fel kell hívnunk a figyelmét arra, hogy ez a weboldal cookie-kat használ. A cookie-kat letilthatja a böngészője beállításaiban. Amennyiben ezt nem teszi meg, illetve ha az "Engedélyezem" feliratú gombra kattint, azzal elfogadja a cookie-k használatát.

Bezár