Poli
„Együtt könnyebb” – a projekt bemutatása

emet_fszk_együtt

 

A Fogyatékos személyek helyi, regionális és országos szervezetei működési és szakmai programjainak támogatása 2015 pályázatban az

Együtt könnyebb” – a projekt bemutatása

 

A következő feladatokra, programok megvalósítására nyílt lehetőségünk:

  1. A sajátos nevelési igényű diákjaink közül egyéni és csoportos szaktanári mentorálásban 23 tanulónk részesül. A mentorprogram egy részében a hátránykompenzáció, míg a másik részében a tehetséggondozás valósul meg.
  1. A bejövő évfolyamok diákjainak érzékenyítő foglalkozásokat szervezünk, mely a különböző fogyatékossággal élő emberek mindennapi nehézségeit és a segítségadás módjait mutatja be saját élményű foglalkozások keretében.
  1. A bejövő évfolyamok szüleinek szintén szervezünk érzékenyítő foglalkozást, ahol a sajátos nevelési igényű tanulók együttneveléséről beszélgetünk.
  1. Az Autizmus Alapítvány által szervezett képzésen öt pedagógus vesz részt, melyen az autizmussal élő tanulók inkluzív nevelésének és oktatásának alapjaival ismerkednek meg kollégáink.
  1. 150000 Ft értékben bővítettük a fejlesztő játékokat.
  1. Az autizmussal élő diákjaink szüleinek rendszeresen szülőklubot szervezünk, melynek vezetője autizmusban jártas szakpszichológus.
  1. Májusban kerül megrendezésre a hagyománnyá vált Kapcsolda programunk. Az egész napos rendezvényen a Politechnikum és a Montágh Imre Iskola diákjai közösen vesznek részt   az egész napos rendezvényen.
  1. Május végén kerül megrendezésre a projekt eredményeit bemutató workshop,  melyre olyan középiskolai pedagógusokat is meghívunk, akiknek intézményében integrált nevelés folyik.

 

Szabó Tünde

Oldalunk használatához cookie-k szükségesek. Az Uniós törvények értelmében kérem, engedélyezze a cookie-k használatát, vagy zárja be az oldalt. További információk

Az Uniós törvények értelmében fel kell hívnunk a figyelmét arra, hogy ez a weboldal cookie-kat használ. A cookie-kat letilthatja a böngészője beállításaiban. Amennyiben ezt nem teszi meg, illetve ha az "Engedélyezem" feliratú gombra kattint, azzal elfogadja a cookie-k használatát.

Bezár