Nyertünk a JAM-Citi Diákvállalkozás Innovációs Nap versenyén!
Nyertünk a JAM-Citi Diákvállalkozás Innovációs Nap versenyén!
Nagy gratuláció, Kinczli Anna, Mihályi Kata, Osváth Dominik és Sztókay Tamás!
Tizenhét csapat indult a versenyen, ebből hat a Politechnikumból. A mieink közül mindegyik nagyon kreatív volt, jól prezentáltak és sokat dolgoztak. Jó volt polisnak lenni, köszönjük.
A verseny kihívása az volt, hogy a diákok keressenek megoldást egy aktuális társadalmi problémára, és a megoldást lehessen eljuttatni a social media eszközök segítségével a lehető legtöbb ember számára.
A verseny eredménye és az ötletek:
1. hely: TAKO (Közgazdasági Politechnikum)
Egy olyan időbeosztó applikáció áll a csapat ötletének középpontjában, ami segítené (elsősorban) a diákok mindennapjait megszervezni. Az applikáció nem megmondja, mikor mit kell csinálni, hanem rávezeti a diákokat a helyes időbeosztás fontosságára.
Az applikáció három részből áll:
1. összesítés – összesíti az online és offline tevékenységeket;
2. szembesít – %-osan fejezi ki az egyes tevékenységgel eltöltött időt, mintegy intő jelként a használó számára;
3. értesít – folyamatos visszajelzést ad az időről az alkalmazása közben.
2. hely: Fake News (Alternatív Közgazdasági Gimnázium)
A csapat az álhírek problémáját állította a vállalkozás középpontjába. Manapság nagyon is aktuális az álhírek problémája. Az információrengetegben hírek tömkelege áramlik az emberre, és mindenki érintett abban a kérdésben, hogyan is válasszuk ki a valós, tényleges információn alapuló híreket. Négy fő közösségi csatornát hívtak segítségül (Facebook, Instagram, Youtube, Twitter), ahol különböző játékok, videók formájában tanulhatják meg az emberek, hogyan szűrjék ki az álhíreket. Ez a csapat programjának oktatás része.
A megoldásuk másik fele – védjegy biztosítása. Egy hozzáértő csapat ellenőrizné a hírportálokat , és ha úgy ítéli meg, hogy a portál megbízható, helyes információkat közöl, egy „pipával” látnák el a nevüket, ami azonnal látható lenne, bárki a portálra keres. Ez a „pipa” lenne a biztosíték arra, hogy az adott oldal megbízható hírt tesz közzé.
3. hely: Fourmen Kft. (Keleti Károly Közgazdasági Szakgimnázium)
A csapat egy szolgáltatást fejlesztett ki, ami segít a függőségeket leküzdeni. Fő feladata: drog-, cigaretta- és alkoholproblémák leküzdésében való segítségnyújtás.
Az ötlet különlegessége, hogy egy olyan VR szemüveget programoznának erre a célra, ami megmutatja a használójának, hogy mi történik akkor, ha nem teszi le az adott szert. A VR szemüveg bemutatná a fogyasztóknak, hogy mi lesz a következménye (külső és belső szempontból), ha tovább folytatja a romboló életvitelt.