Poli
Teachers staff training, 02.11.2020-04.11.2020.

Human Out of Migration In Europe (H. O. M. E.)

A járványhelyzet miatt a budapesti projektelőkészítő tanári találkozót sajnos le kellett mondanunk, pontosabban a szakmai programot csak online tudtuk megtartani. A hangulatot természetesen ez némiképp befolyásolta, de még így is kellemes élmény volt megismerkedni a partnereinkkel, és átbeszélni a kétéves együttműködés pontos tervét.

Az első nap bemutatkoztunk egymásnak, látványos prezentációk segítségével ismerhettük meg a projektben résztvevő országokat, iskolákat és az ott tanító kollégáinkat. Ezek után egy tapasztalt politechnikumi tanárnő tanította mega csapatnak az e-twinning és a twinspace kezelését, mivel ezeken a felületeken kell majd közzétennünk a projektben elkészített anyagainkat.

A második napon megbeszéltük a projekttalálkozók tervezett sorrendjét, ütemeztük a feldolgozandó téma időszakait, valamint megállapodtunk azokban a feladattípusokban, amiket ki fogunk adni a diákjainknak.

Egyeztettük az első személyes találkozó előtti kutatások és egyéb feladatok kidolgozásának módját. Megállapodtunk abban, hogy a téli ünnepkör helyi szokásairól országonként egy közös padlet segítségével fogjuk megismertetni egymást. A francia és a ciprusi pedagógusok arról is beszámoltak, hogy ők hogy tervezik a náluk megszervezendő projekthét pontos programját.

Az utolsó nap a programtervezést folytattuk. A magyar, a német, a spanyol és az olasz hetek részleteit is előre egyeztettük, majd rátértünk arra, hogy milyen szempontok alapján válogatjuk ki a kétéves együttműködésben részt vevő diákjainkat. Megbeszéltük a közös szabályainkat, valamint az adminisztráció módját (Europass, Mobility Tool stb.). Készítettünk egy bemeneti angol nyelvi tesztet, amivel felmérhetjük diákjaink nyelvtudását az együttműködési időszak elején. Mivel a legvégén is csinálunk egy tesztet, ki fog derülni, mennyit fejlődtek a gyerekek a két év alatt. Azt is mérjük majd, milyen ismeretekkel rendelkeznek a munka kezdetén a migráció témájában, így aztán egyértelmű lesz, mekkora tudással gazdagítja őket a projektünk.

Az utolsó fontos programpont a közös logó megtervezésének előkészítése volt.

Tájékoztatjuk, hogy a megfelelő működés érdekében a honlap sütiket használ. A sütik útján végzett adatkezelésről bővebben itt tájékozódhat: Adatkezelési Szabályzat

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás