Poli
Központi írásbeli felvételi: 2021. január 23. (szombat), 10:00 órától

A központi írásbeli felvételi egyik vizsgaközpontja a Közgazdasági Politechnikum Alternatív Gimnázium. (1096 Budapest, Vendel u. 3.)

AKIK MINKET JELÖLTEK BE a jelentkezési lapjukon, azok számára mi biztosítjuk a vizsga helyszínét.

Az írásbeli behívót nem postázzuk külön, mivel minden érintett diák vizsgája ugyanakkor kezdődik, és a tudnivalók a honlapunkon megtalálhatók.

 • Kérjük, iskolánkba érkezzenek meg fél tíz körül, és legkésőbb 9:45-re minden tanuló legyen a számára kijelölt tanterem előtt. (A terembeosztást minden bejáratnál a folyosóra kitűzve fogják megtalálni. A legtöbb vizsga az iskolánk főépületében – “A épület” – lesz, a pluszidővel rendelkező diákok azonban a Balázs Béla utca 18. alatt található PoliHázban fognak írni.)
 • Mindenképpen legyen a gyerekeknél maszk és valamilyen fényképes okmány (személyi vagy diákigazolvány)
 • A vizsga vége dél körül lesz, a gyerekek ekkortájt fognak végezni (a pluszidősök egy órával később).
 • 2 db kék színű golyóstollat mindenki hozzon magával!
 • Körző, vonalzó használható, számológép csak azok számára, akiknek erről külön papírjuk van.
 • A dolgozatok megtekintésére január 29-én (pénteken) 8 és 16 óra között lesz lehetőség.
 • A járványhelyzet miatt a felvételizőket négy különböző bejáraton fogjuk beengedni, kérjük, ezeket keressék majd meg a vizsga előtt.
 1. Minden pluszidős (évfolyamtól függetlenül): Balázs Béla u. 18.

 1. Nyolcadikosok: Vendel utca 3., rácsos kapu

 1. Azok a hatodikosok, akiknek a vezetékneve A-tól L-ig kezdődik: Vendel u. 3., főbejárat

 1. Azok a hatodikosok, akiknek a vezetékneve M-től Zs-ig kezdődik: Vendel u. 3., vaskapu

Felhívjuk a vizsgázók szüleinek a figyelmét arra, hogy nem jár a 3-as metró, a pótlóbuszokkal viszont lassabb a közlekedés, és a központi írásbelik miatt várhatóan a közutakon is a szokásosnál nagyobb forgalomra kell számítani.

Kérjük, mindenki időben induljon az írásbeli vizsgára!

Az iskola előtt elvileg lehet parkolni, de csak az épületünk oldalán, ami feltehetően gyorsan meg fog telni. A szabálytalanul parkoló autósokat viszont a közterületisek figyelni és büntetni szokták.

A járványhelyzet miatt idén a szülőket sajnos nem engedhetjük be az épületbe (kivételt csak az autizmussal élők szüleivel tudunk tenni). Nagyon sajnáljuk mindezt, különösen azért, mert a környéken beülni sem fognak tudni sehova, mivel minden zárva van. Mindezt nagyon sajnáljuk, de a járvány miatt mindenképpen szükségesnek tartjuk ezt a biztonsági korlátozást.

Akik betegség vagy COVID-fertőzés miatt nem tudnak részt venni a január 23-ai központi írásbeli felvételin, azoknak (ha mindezt előre jelzik, és orvosi igazolással, illetve pozitív teszteredménnyel igazolják) január 28-án vagy február 5-én 14 órától lesz lehetőségük pótló írásbelit tenni.

A járványhelyzet miatt a központi írásbeli dolgozatok megtekintése a következő módon lesz megszervezve:

A megtekintés napja: január 29. (péntek), 8:00-16:00 óra között

A megtekintés helyszíne: PoliHáz (Balázs Béla u. 18.) – Nem a Politechnikum épülete és utcája!

A megtekintés módja:

– A szülők (vagy a meghatalmazással rendelkező hozzátartozók) a portán átvehetik a felvételizők értékelőlapját, majd a földszinti 014-es teremben (egyidejűleg négyen) lefotózhatják a dolgozatok minden oldalát.

Arra idén nem lesz lehetőség, hogy leüljenek és átolvassák a dolgozatokat, mivel fontos, hogy minél gyorsabban végezzenek. Ezért csak fotózásra lesz idő, a képeket otthon nézhetik meg, és ez alapján a netről letölthető formanyomtatvány kitöltésével és beadásával a következő munkanap végéig (vagyis február elsején 16 óráig) fellebbezhetnek, ha úgy gondolják, hogy valamit nem a javítókulcs szerint pontoztunk. (Idézet a jogszabályból: „A vizsgázó és szülője… kizárólag a hivatalos javítási-értékelési útmutatótól eltérő értékelés esetén – az értékelésre észrevételt tehet… A hivatalos javítási-értékelési útmutatótól eltérő értékelés esetén észrevételeit a megtekintést követő első munkanap végéig – tizenhat óráig – írásban adhatja le…)

Üdvözlettel, a Politechnikum Felvételi Bizottsága

Oldalunk használatához cookie-k szükségesek. Az Uniós törvények értelmében kérem, engedélyezze a cookie-k használatát, vagy zárja be az oldalt. További információk

Az Uniós törvények értelmében fel kell hívnunk a figyelmét arra, hogy ez a weboldal cookie-kat használ. A cookie-kat letilthatja a böngészője beállításaiban. Amennyiben ezt nem teszi meg, illetve ha az "Engedélyezem" feliratú gombra kattint, azzal elfogadja a cookie-k használatát.

Bezár